Straipsniai2011-11-09 :: Naujos technologijos, medžiagos ir idėjos baldų gamyboje
Šiandien pastebimas spartus progresas technologijų srityje apima vis daugiau gyvenimo sričių. Neįtikėtini išradimai, naujos medžiagos bei futuristinis požiūris žada saugesnę, pilnavertiškesnę ir pranašesnę ateitį. Nepaslaptis, kad baldų gamyba yra viena iš progresyviausių pramonės šakų, kurioje siekiama įdiegti ne tik naujas gamybos technologijas bei medžiagas, bet ir susieti baldus su funkcionalumu, universalumu, ir skatinti meninių idėjų išraiškas.
Prieš keletą dešimtmečių baldų pasiūla buvo itin skurdi, orientuota į masinę gamybą, todėl dauguma interjerų atrodė bemaž vienodai. Individualizmo pasaulėžiūra atėjusi iš Vakarų vis labiau atsispindi ne tik socialinėje plotmėje, bet ir žmogų supančiuose daiktuose. Reklamuojami namų apyvokos prietaisai, rūbai, mobilieji telefonai, baldai ir t.t. vis dažniau užuot siūlydami įsigyti daiktus, siūlo prestižą, individualumą ir universalumą.
Praeito šimtmečio baldai dažniausiai būdavo gaminami iš medienos masyvo, todėl buvo sunkūs bei atrodė gan niūriai. Siekiant baldus padaryti lengvus ir įvairesnius, buvo sukurtos naujos medžiagos (plastikas ir fanera). Kokybiška fanera vizualiai nenusileidžia medienos masyvui, beto yra daug lengvesnė ir pigesnė. Baldų gamintojai dažnai eksperimentuoja maišydami skirtingo tipo medieną, o apdailai naudoja stiklą, metalą, plastiką ir pan. Susirūpinimas ekologinėmis problemomis visuomenėje skatina baldų gamintojus naudoti perdirbamas medžiagas, ypač lauko baldų segmente. Kompozicinės medžiagos suteikia baldams ilgaamžiškumo, sumažina jų gamybos kaštus. Pavyzdžiui, grūdintas stiklas gali išlaikyti didžiules apkrovas, todėl iš stiklo gaminami ne tik kavos staliukai, bet ir rašomieji stalai ar net miegamojo baldai.
Modernūs baldai skiriasi nuo klasikinių, ne tik stilių įvairove, spalvų gama bei skirtingomis tekstūromis, tačiau ir formomis, funkcionalumu. Transformuojami baldai ypač populiarūs Vakarų Europos šalyse. Mažėjant gyvenamajam plotui, dėl didelių pragyvenimo kaštų, ieškoma alternatyvių vietos panaudojimo galimybių. Transformuojami baldai taip pat tinka vaikų kambariuose. Dienos metu, kuomet vaikas žaidžia, jam reikia daug vietos, todėl transformuojama lova-stalas gali būti puiki išeitis, nes vienas baldas atstoja dviejų, o kartais ir daugiau baldų funkcijų. Dažniausiai naujų technologijų baldų gamyboje galutinis vartotojas nepastebi, tačiau naujos medžiagos apsaugo baldus nuo vandens ir nešvarumų, pasiekimai ergonomikoje saugo stuburą ir klubų sąnarius, o rašomasis stalas, kurį naudojate kasdien, išlieka be įbrėžimų ilgą laiką.
Apibendrinant naujų technologijų, medžiagų ir inovacijų taikymą baldų pramonėje galima teigti, kad pagrindiniai šiuolaikiškų baldų bruožai yra individualumas, funkcionalumas ir universalumas. Monotoniškiems, bei tiesioginę funkciją atliekantiems baldams siekiama suteikti išskirtinumo, pritaikyti tam tikrą baldą kelioms funkcijoms bei taikant naujas kompozicines medžiagas sumažinti baldo gamybos kaštus. Nuo masinės gamybos pereinama prie individualius poreikius tenkinančių baldų, todėl dar niekad anksčiau nebuvo tokios įvairiapusės baldų pasiūlos, kur kiekvienas gali atrasti būtent jam ar jai patinkančius ir tinkančius baldus.
BaldaiĮvertinkite straipsnį |